#2016-09-09 01:01:26 

Bezczelna

Użytkownik

Stanęłam przed pewnym zawodowym wyzwaniem jako menadżer i chciałabym poznać waszą opinię w pewnej kwestii. Centrala naciska aby podnieść ogólne kompetencje pracowników związane z przepływem informacji i bezpieczeństwem danych. Wytyczne dość ogólne i wynika z nich że mamy jako oddział swobodę w tym względzie. Dlatego chciałabym dowiedzieć się czy waszym zdaniem szkolenie IT a konkretnie ABI ma w naszym przypadku sens?
#2016-09-09 01:57:36 

Wodzirej

Użytkownik

Wiesz trochę trudno odpowiedzieć że nie znamy branży w jakiej działasz ale przypuszczam że komputerów w biurze u Was nie brakuje i że macie kontakt z konkretnymi klientami :) Wtedy odpowiedź brzmi: tak, ma sens.
#2016-09-09 04:00:10 

Xena55

Użytkownik

Trochę się zajmowałam bezpieczeństwem informacji więc mogę coś na ten temat powiedzieć. Kluczowe są jasno określone kompetencje bo nigdy nie może być tak że raptem za bezpieczne dane odpowiadają wszyscy pracownicy. Nawet prawo mówi jasno że ABI to powinna być konkretna osoba fizyczna (może być ich więcej ale każdy nie może być ABI). Na Twoim miejscy dążyłabym do wyznaczenia góra dwóch pracowników do tego.
#2016-09-09 06:01:03 

DrwinaON

Użytkownik

Zacznijmy od tego, że dobry administrator musi znać sferę którą przyszło mu się zajmować i musi mieć kompetencje w zakresie obsługi narzędzi do ochrony danych! Stąd moja opinia że powinien to być informatyk bo on będzie potrafił szybko przyswoić rozwiązania.
#2016-09-09 06:43:33 

Karaf

Użytkownik

Szkolenie nie zaszkodzi, może jedynie pomóc. Tylko nie może go przeprowadzać ktokolwiek a na pewno nie informatycy którzy na co dzień pracują w firmie (no chyba że są specami którzy mają na to papiery – wtedy to co innego). Ja mogę z czystym sumieniem polecić ABI Anna Arkuszewska. Firma ze Szczecina, szkolą, robią audyty...
#2016-09-09 09:22:03 

Eryk8

Użytkownik

Jestem zaskoczony tym pytaniem o tyle że zwykle w poważnych firmach administrator bezpieczeństwa był jeszcze zanim uregulowano to ustawą. W pewnych kręgach to był po prostu standard zaczerpnięty z zachodnich rozwiązań.
#2016-09-09 09:35:53 

TomekNieRomek

Użytkownik

Nie znam nikogo kto by źle wyszedł na większej niż dotąd wiedzy z IT. Myślę że jeśli do tej pory takich szkoleń u Ciebie nie było to jak najszybciej powinny się odbyć.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015