#2016-07-11 03:56:01 

Ananas

Użytkownik

Miałem ostatnio okazję zapoznać się z terminarzem zbiorów pszczelich, a właściwie to się nazywa pożytków. Nie wiedziałem, że będąc pszczelarzem trzeba mieć tak potężną wiedzę. Mam do Was pytanie specjaliści od pszczół, skąd czerpiecie takie informacje, bo ja spotkałem się z tym po raz pierwszy.
#2016-07-11 06:44:20 

Eryk8

Użytkownik

Faktycznie źródeł nie ma zbyt wielu, bo i grono pszczelarzy wbrew pozorm jest dość wąskie. W dużych miastach szanse na przetrwanie pszczelej rodziny są praktycznie zerowe, więc trzeba to robić w mniejszych strukturach. U mnie akurat wszystkie informacje są przekazywane z pokolenia na pokolenie, więc wszystkiego dowiedziałem się od ojca.
#2016-07-11 07:43:37 

Kropel

Użytkownik

A ja znalazłem ostatnio fajny portal Pszczeli Azyl, gdzie wszystko krok po kroku jest opisane. Jeśli ktoś planuje rozpocząć działalność w tym kierunku to na pewno znajdzie tutaj przydatne informacje.
#2016-07-11 10:26:13 

Ananas

Użytkownik

No właśnie byłem na stronie http://www.pszczeliazyl.pl/blog/pozytki-pszczele/ i tam poczytałem na ten temat. Wiedza jest naprawdę bardzo rozległa. Trzeba wiedzieć, kiedy kwitną poszczególne rośliny. Poza tym myślałem, że ule po prostu stoją i mają się dobrze, a tutaj potrzeba pełnej mobilności.
#2016-07-11 10:40:58 

Obciachowa

Użytkownik

Pszczoły są w stanie przeleciec niewielkie odleglowsci, więc trzeba im w tym pomagać. Im bardziej się do tego pszczelarz przylozy tym wieksza szansa na to, ze dostanie w końjcu dobry produkt.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015