#2016-05-25 00:03:52 

Bezczelna

Użytkownik

Szukam kogoś do wymiany doświadczeń z zakresu sprzedaży internetowej!!! Jestem właścicielką małego sklepu odzieżowego z autorskimi kreacjami. Ogólnie to biznes się kręci, ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie myśl o rozszerzeniu działalności. Mam konkretnie na myśli rozpoczęcie sprzedaży online, żeby dotrzeć do klientów z innych miast Polski (akurat jestem z Poznania). Ktoś już robił coś takiego? Nie chodzi mi o wskazówki co do prowadzenia firmy, bo to już robię od kilku lat, tylko o wejście z nią do sieci.
#2016-05-25 00:11:57 

Xena55

Użytkownik

To ja się mogę podzielić moimi przeżyciami związanymi z tym i niestety, ale nie są one zbyt wesołe. Jestem z branży obuwniczej, więc jest duże podobieństwo sytuacji. Strzeliło mi do głowy trochę ponad rok temu, żeby zacząć dodatkowo sprzedawać przez internet. Pomysł mi się wydawał banalny, bo przecież i tak sprowadzam produkty do stacjonarnego salonu i mam tam magazyn, więc co za problem, żeby komuś je wysyłać, jeśli znajdzie się zainteresowany klient z drugiej części kraju. Także zawzięłam się, obfotografowałam każdy produkt i z tej pięknej oferty chciałam mieć platformę sprzedażową. No i wtedy się zaczęło... Opłata za licencję, za oprogramowanie, za grafika, za fotografa (bo zdjęcia były podobno za słabe), za specjalistów od pozycjonowania… Wydałam majątek, a klientów nie było nawet na tyle, żeby pokryć te koszty. Odradzam.
#2016-05-25 02:38:33 

JakAksamit

Użytkownik

To ja przeciwnie, polecam. Wcześniej sprzedawaliśmy z mężem na targach, a jak zainwestowaliśmy w porządny sklep, to sprzedaż szybko wzrosła. Grunt, to się za szybko nie poddawać!
#2016-05-25 03:42:51 

Bezczelna

Użytkownik

Ale faktycznie trzeba było tyle płacić za wszystkie te poszczególne usługi? Brzmi przerażająco!!!
#2016-05-25 05:51:17 

JakAksamit

Użytkownik

Nie wiem jak inaczej można stworzyć od zera sklep, wszystko to jest potrzebne, żeby zacząć działać na poziomie.
#2016-05-25 06:59:32 

Bezczelna

Użytkownik

A są może jakieś takie firmy, które załatwią mi wszystko i po prostu dostanę gotowy sklep?
#2016-05-25 07:49:32 

WielkaFroga

Użytkownik

To ja mogę polecić taką, AptusShop. Zajęli się wszystkim od początku do końca, a ja dostałam prostą w obsłudze stronę, na którą wrzucam produkty. Nie orientowałam się, jaki byłby koszt zatrudnienia takiego tabunu osób, jaki był wymieniony wyżej, ale na pewno nie uważam, żebym przepłaciłam.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015