#2016-04-17 21:12:42 

Karaf

Użytkownik

Może mi ktoś wyjaśnić co to jest stomatologia estetyczna? Czy chodzi o wybielanie zębów?
#2016-04-17 21:46:29 

GrzybekONA

Użytkownik

Też. Wybielanie zębów to jeden z elementów tego typu stomatologii. Zasadniczo chodzi tu o to, że nie leczy się zębów tylko poprawia ich wgląd. Ortodoncja to przykład specjalności w ramach stomatologii estetycznej w Poznaniu tak ogłasza się właśnie wielu ortodontów. Niektórzy do tej kategorii stomatologii zaliczają też licówki, koronki i implanty i chyba coś w tym jest na rzeczy, bo rzeczywiście uzupełnienie ubytków wpływa na ogólną estetykę i uśmiechu każdego człowieka.
#2016-04-18 00:35:31 

Sąsiad

Użytkownik

Na pewno masz rację? Jak dla mnie ortodoncja to zupelnie coś odrębnego. Niby faktycznie chodzi o poprawę wyglądu zębów, ale to tak jakby zupełnie inna dziedzina stomatologii. Zresztą przejrzyj sobie ogłoszenia ortodontów z Poznania, tam nigdzie nie ma wzmianki, że prowadzą gabinety stomatologii estetycznej. Co do licówek to byłbym w stanie się zgodzic, bo w ten sposób można sobie też jakoś wybielić zeby. Oczywiście wybielanie to też część stomatologii estetycznej, a w zasadzie jej podstawa. A ciekawy jestem czy pod to też podciąga się usuwanie kamienia nazębnego?
#2016-04-18 00:52:41 

Hrynka

Użytkownik

Ja tłumaczyłabym to dosłownie. Jeśli estetyczna to poprawiająca wygląd zebów. Czy wstawienie implantu to poprawa wyglądu zebów? To tylko uzupełnienie ubytków. Jeszcze mogłabym uznać licowki, bo je nakłada się na zęby, ale korony? Bez przesady.
#2016-04-18 02:08:45 

GrzybekONA

Użytkownik

Nie macie racji. Zapytajcie pierwszego lepszego dentystę to wam potwierdzi moje słowa. Stomatologia estetyczna to i wybielanie zębów, i ortodoncja, i wstawianie licówek czy inne sposoby na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. W końcu chodzi tu przede wszystkim o poprawę uśmiechu, a to można osiągną prostując zęby, wybielając je i uzupełniając istniejące luki.
#2016-04-18 04:52:01 

Hrynka

Użytkownik

A żebys wiedziała, że jak będę teraz u dentysty to się zapytam, ale az mi się nie chce wierzyć, że prawie wszystko mozna podciągnąć pod pojęcie stomatologii estetycznej. Zobaczymy kto się myli.
#2016-04-18 06:18:02 

GrzybekONA

Użytkownik

Pytaj, pytaj. Taka wiedza, co prawda nie jest zbyt potrzebna, ale korzystanie z usług dentystów, specjalistów od stomatologii estetycznej jest jak najbardziej wskazane.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015