#2016-03-24 06:15:00 

Gryzoń

Użytkownik

Cześć wszystkim. Jestem studentem politechniki i pracuję nad grupowym projektem hali do produkcji pieczarek i innych grzybów. Przypadło mi niezbyt fajne zadanie związane z urządzeniami do tworzenia mikroklimatu. Koleżanka podrzuciła mi wszystkie potrzebne wyliczenia więc wiem jak dojśc sobie do odpowiendich wartosci, ale szczerze przyznam ze nie orientuje sie jak dziala to w ogolnym zarysie. Moglby ktos pomoc?
#2016-03-24 06:32:46 

GrzybekONA

Użytkownik

Nie wiem co tu opisywać bo działanie jest proste jak drut, tym bardziej powinno byc zrozumiale i latwe do wyobrazenia dla studenta politechniki no ale nic. W ogólnym skrócie masz sterownik mikroklimatu który poprzez odczyty z czujników między innymi temperatury i wilgoci poprzez specjalne systemy reguluje dopływ powietrza, grzanie i nawilgatnianie aby cały proces wzrostu i dojrzewania przebiegal optymalnie. Część profesjonalistów w hodowli nie używa sterowników ale manualnie dobiera paramtery wedle własnego uznania ale jest ich bardzo niewielu i realizują zwykle jakies wyjątkowe zlecenia. Mam nadzieję że wszystko już jasne.
#2016-03-24 06:54:02 

Gryzoń

Użytkownik

Jak najbardziej. Potrzebuję jeszcze odpowiedzi na kilka pytań natury technicznej które za długo byłoby tu rozwijać. Czy masz może namiary na jakąś firmę zajmujaca sie takimi rzeczami w Poznaniu? Będę wdzięczny.
#2016-03-24 09:03:54 

GrzybekONA

Użytkownik

Jeśli chodzi o dobrego automatyka Poznań ma bardzo doświadczoną firmę. Zajrzyj tutaj: automatyka-nt.pl i poproś mailowo o spotkanie albo zadzwon i sie umów. Powinienes naprawdę sporo wyniesc z takiej rozmowy bo panowie realizowali już wiele zleceń chyba w zakładach z kazdej branzy. Pozdrawiam.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015